2016-2017 8. Sınıf Fen Bilimleri Yıllık Plan (TEOG Sınavına Uygun)

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri (Ünitelendirilmiş Yıllık Planlar) yayınlandı.


2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı 8. Sınıf Fen Bilimleri Dersi Yıllık Planını ve merkezi sistem ortak sınavı yapılacak diğer derslerin yıllık planlarını aşağıdaki İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR bölümünden indirebilirsiniz.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazıda;

“Ortaokulların 8’inci sınıflarında 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılında Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinde; bir dönemde iki sınav yapılan derslerin ilk sınavı, bir dönemde üç sınav yapılan derslerin ise ikinci sınavı merkezî sistem ortak sınav şeklinde uygulanacaktır.

Çalışma takvimine göre konu/kazanımların dağılımını gösteren çizelgelerin uygulanmasında aşağıdaki hususların dikkate alınması gerekmektedir:

1. Birinci dönemde yapılacak merkezî sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı, eğitim öğretim yılının başından “BİRİNCİ DÖNEM MERKEZÎ SİSTEM ORTAK SINAV”ın yapılacağı tarihe kadar olan ünite/konu/kazanımlarla sınırlı olacaktır.

2. İkinci dönemde yapılacak merkezî sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı ise eğitim öğretim yılının başından “İKİNCİ DÖNEM MERKEZÎ SİSTEM ORTAK SINAV”ın yapılacağı tarihe kadar işlenecek olan tüm ünite/konu/ kazanımlarla sınırlı olacaktır.

3. “BİRİNCİ DÖNEM MERKEZÎ SİSTEM ORTAK SINAV”ın ve “İKİNCİ DÖNEM MERKEZÎ SİSTEM ORTAK SINAV”ın yapılış tarihi itibariyle, çalışma takviminde belirtildiği şekilde konu/ kazanımların süresi içinde işlenmesi ve bu bağlamda öğrencilerin eksiklerinin kalmaması için okul yönetimleri ve öğretmenler gerekli tedbirleri alacaktır.

4. Çizelgelerde “BİRİNCİ DÖNEM MERKEZÎ SİSTEM ORTAK SINAV” ve “İKİNCİ DÖNEM MERKEZÎ SİSTEM ORTAK SINAV” dışında öğretmenlerin yapacakları diğer sınavlar için belirtilmiş olan tarihler öneri niteliğinde olup öğretmenler bu sınavları belirleyecekleri bir tarihte de yapabileceklerdir.” denildi.

Bir önceki yazımız olan 2016-2017 6.Sınıf Fen Bilimleri Ünitelendirilmiş Yıllık Plan başlıklı yazımızda , 6.Sınıf Fen Bilimleri Yıllık Plan ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Google arama terimleri:

 • fen bilimleri yıllık plan
 • fen yıllık plan 2017
 • fen 8 sınıf yıllık plan
 • fen bilgisi yıllık plan
 • teog çalışma takvimi
 • fen yıllık plan 8
 • 8 sınıf yıllık plan fen
 • talim terbiye fen teog planı
 • 2016 2017 egitim yili 8 sinif 5 unite fen ve teknoloji testi
 • 8 sınıf fen ve teknoloji yıllık plan
 • yillik program 8 sinif fen
 • 8 sınıf fen bilimleri yıllık plan 2017

İlginizi Çekebilir!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot Olmadığınızı İspatlayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.