2015-2016 Fen Bilimleri 1.Dönem Zümre Tutanakları

2015-2016 Fen Bilimleri 1. Dönem  Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantı Tutanaklarını ’dan indirebilirsiniz. Zümre tutanakları fen bilimleri öğretmenleri tarafından gönderilen tutanaklar ve kendi hazırladığım tutanaklardır. Sizler de elinizde bulunan tutanakları bize göndererek sitede yayımlanmasını sağlayabilirsiniz.

Zümre öğretmenler kurulu kimlerden oluşur?

Zümre öğretmenler kurulu; okul öncesi eğitim kurumlarında okul öncesi eğitimi öğretmenlerinden, ilkokullarda aynı sınıfı okutan sınıf öğretmenleri ve varsa alan öğretmenlerinden, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise aynı alanın öğretmenlerinden oluşur.

Kimler zümre öğretmenler kurulu yapmaz?

Aynı sınıfı okutan bir sınıf öğretmeni veya aynı dersi okutan yalnızca bir alan öğretmeni olması durumunda zümre öğretmenler kurulu toplantısı yapılmaz. Ancak bu öğretmenler kurul kapsamında yapacakları çalışmalara yıllık çalışma programında yer verirler.

Zümre öğretmenler kurulu ne zaman toplanır?

Zümre öğretmenler kurulu, öğretmenler kurulunda yapılacak çalışma planına uygun olarak eğitim ve öğretim yılı başında, ortasında, sonunda ve ihtiyaç duyuldukça toplanır. Toplantılar, zümre öğretmenleri arasından seçimle belirlenen öğretmenin başkanlığında yapılır.

Zümre öğretmenler kurulunda hangi konular görüşülür?

Zümre öğretmenler kurulunda; öğretim programı, ders planlarının düzenlenmesi, öğretim yöntem ve teknikleri, ölçme değerlendirme araçları, öğrenci başarı düzeyi, okulun fiziki mekânlarının ve ders araç gereçlerinin kullanımı gibi hususlar görüşülerek okulun çevre imkânları analiz edilir ve iş birliği oluşturulur.

Ders yılı sonunda yapılan zümre öğretmenler kurulunda; daha önce yapılan zümre öğretmenler kurulu kararlarının izleme-değerlendirme raporu hazırlanır ve okul müdürlüğüne sunulur.

2015-2016 Fen Bilimleri Zümre Öğretmenler Kurulu Toplan Tutanaklarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2015-2016 Fen Bilimleri Bölge / İlçe / Zümre Başkanları Toplantı Tutanağı başlıklı yazımızda 2015-2016 Fen Bilimleri Zümre Toplantıları, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin