2015-2016 Öğretmenler Kurulu Gündem Maddeleri Örnek

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı sene başı öğretmenler kurulu için hazırladığımız örnek gündem maddelerini üzerinden indirerek okulunuza göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.

Öğretmenler kurulu (İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin İlgili Maddesi)

34 – (1) Öğretmenler kurulu, okul müdürünün başkanlığında varsa müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları ile öğretmenlerden oluşur. Müdürün bulunmadığı zamanlarda öğretmenler kuruluna varsa müdür başyardımcısı, yoksa görevlendireceği müdür yardımcılarından biri başkanlık eder.

(2) Kurul çalışmaları ile ilgili olarak;

a) Öğretmenler kurulu, ders yılı başlamadan önce, ikinci dönem başında ve ders yılı sonunda toplanır. Ayrıca okul müdürünün gerekli gördüğü zamanlarda ve kurul üyelerinin salt çoğunluğunun yazılı isteği doğrultusunda da kurul toplantısı yapılır.

2015-2016 Öğretmenler Kurulu Toplantı Tutanakları

2015-2016 Öğretmenler Kurulu Toplantı Tutanakları

b) Toplantı günleri ve gündemi, en az iki gün önceden imza karşılığı ilgililere duyurulur ve gündemin bir örneği öğretmenler odasına asılır. Kurul toplantısına başlamadan önce, gerekli görülen diğer konular da oy çokluğuyla kurul gündemine alınabilir.

c) Kurul toplantılarında belirtilen görüşler ve alınan kararlar, kurulca seçilen yazman tarafından tutanak altına alınır ve imzalanır. Kararlar oy çokluğuyla alınır ve alınan kararlar, karar defterine yazılarak uygulanmak üzere toplantıya katılamayanlar da dâhil yönetici ve öğretmenler tarafından imzalanarak dosyasında saklanır.

ç) eğitim yapılan okullarda toplantılar ders saatleri dışında yapılır. İkili eğitim yapılan okullarda ise tüm öğretmenlerin aynı anda toplanmalarına gerek duyulduğunda, okul yönetimince bağlı bulunduğu millî eğitim müdürlüğüne bilgi vermek şartıyla, yarım gün öğretim yapılır.

(3) Tek öğretmenli birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda öğretmenler kurulu toplantısı yapılmaz.

2015-2016 Öğretmenler Kurulu Gündem maddelerini aşağıdaki bağlantıya tıklayıp indirebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 3.Sınıf Fen Bilimleri Öğretim Programı başlıklı yazımızda , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Google arama terimleri:

  • sene başı öğretmenler kurulu toplantısı gündem maddeleri

İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin