5. Sınıf Bilim Uygulamaları Ünitelendirilmiş Yıllık Plan (2015-2016)

2015-2016 5. Sınıf Bilim Uygulamaları Ünitelendirilmiş Yıllık Planını fenehli.com üzerinden indirebilirsiniz. Plan 28/09/2015 tarihine göre düzenlenmiştir. Sizlerde elinizdeki planları sitemizde paylaşılmak üzere bize gönderebilirsiniz.

Öğrenciler Bilim Uygulamaları dersinde öğretmen rehberliğinde uygulamalar yapabilecekleri gibi zaman içerisinde tecrübe kazandıkça bağımsız araştırmalar yapmaları konusunda heveslendirileceklerdir. Öğrencilerin Bilim Uygulamaları dersinde etkinlikleri yaparken gözlem, ölçüm yapma, veri toplama ve sınıflandırma, sayı‐uzay ilişkisi kurma, tahmin etme,  çıkarım yapma vb. temel bilimsel süreç becerilerini (EK 1‐Tablo 1) kazanmasına özen gösterilir. Ayrıca yine ders kapsamında öğrenciler deneysel çalışma ve araştırmalarını yaparken tarafsız davranma, açık fikirli olma, öğrendiği bilgilerin doğruluğunu sorgulama, mantıklı davranma ve en önemlisi meraklı olma özelliklerini içeren bilimsel düşünme alışkanlıklarını edinirler.

bilimsel süreç basamakları

bilimsel süreç basamakları

5.Sınıf Bilim Uygulamaları dersi yıllık planı aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin