7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı (2016-2017)

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Ortaokul/İmam Hatip Ortaokullarında okutulacak olan Fen Bilimleri ders kitabını üzerinden indirebilirsiniz. Yeni ders kitabında yapılan değişikliklere göre bazı ünite ve konularda kapsamlı değişiklikler yapılmıştır.

fenbilimleri7kitap

Bir Fen Bilimleri öğretmeni olarak yapılan değişiklikleri yerinde bulduğumu söyleyebilirim. Çünkü 7. Sınıf Fen ve Teknoloji dersinde bazı ünite ve konuların 7. sınıf düzeyindeki öğrenciler tarafından anlaşılıp kavranması çok zordu. Ayrıca konuların fazla olması nedeniyle yıl sonuna tüm müfredatı yetiştirmek gerçekten özel bir çaba gerektiriyordu. 1 ders saatine 5-6 kazanım ayrılan üniteler bulunmaktaydı. Yeni ders kitabında yapılan değişikliklerle artık ünite başına düşen ders saati artacağı gibi ders saati başına düşen kazanım azalacak ve öğrencilerin zorlandıkları konuları daha sık tekrar imkanı doğacaktır.

5-6 ve 8. sınıf ders kitapları ile ilgili incelemelerimizi ve ders kitaplarını da yine sitemiz üzerinden indirebilirsiniz.

Ders kitapları artık EBA üzerinden yayımlanmaktadır. EBA’ya giriş yaparak ders kitabını inceleyebilirsiniz.

Fen Bilimleri 7.Sınıf Ders Kitabı

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 1.Kitap ve 2.Kitap (2016-2017) başlıklı yazımızda ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Google arama terimleri:

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin