8. Sınıf Fen Bilimleri DNA ve Genetik Kod Yaprak Testleri

8. Sınıf Fen Bilimleri dersi ve Genetik Kod konusuna ait  testleri ’dan indirebilirsiniz. DNA ve Genetik Kod yaprak testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. Sorular tarafımızdan hazırlanmış olup, orjinal ve günceldir. Sorular TEOG kazanımlarına uygun olup öğrencilerin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavlarında karşılaşabileceği türdendir.

8. Sınıf Fen Bilimleri DNA ve Genetik Kod Yaprak Testleri ile ilgili görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz. 8. Sınıf Fen Bilimleri dersi diğer konuları ile ilgili yaprak testleri üst menüdeki yaprak testler bölümünde bulabilirsiniz.

DNA ve Genetik Kod konusuyla ilgili olarak zaman içerisinde hazırlanan testler bu sayfaya eklenecektir. Testlerin cevap anahtarları aşağıda yer almaktadır.

DNA ve Genetik Kod konusu 2016-2017 1. Dönem TEOG sınavında yer almaktadır.
Cevap Anahtarları

Test-1: 1-B, 2-D, 3-D, 4-C, 5-B, 6-C, 7-D, 8-B, 9-C, 10-B, 11-C, 12-D,

8. Sınıf Fen Bilimleri DNA ve Genetik Kod Yaprak Testlerini aşağıdaki İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR bölümünden pdf dosyası olarak indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf Fen Bilimleri İnsanda Üreme, Büyüme ve Gelişme Çalışma Kağıtları (Boşluk Doldurma) başlıklı yazımızda ve İnsanda Büyüme ve Gelişme Çalışma Kağıtları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google arama terimleri:

  • 8 sınıf
  • dna ve genetik kod test
  • 8 sinif dna ve genetik kod test
  • 8 sinif fen dna ve genetik kod testleri
  • dna ve genetik kod 8 sınıf test
  • 8 sınıf dna soruları
  • 8 sınıf fen bilimleri dna ve genetik kod test

İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin