8.Sınıf Maddenin Yapısı ve Özellikleri Çıkmış Sorular-TEOGS

8. Sınıf Fen Bilimleri dersi 3. Ünite: Maddenin Yapısı ve Özellikleri ile ilgili TEOG Sınavlarında çıkmış soruları bir araya getirdiğim pdf dosyasını indirerek öğrencilerinize çözdürebilirsiniz. Öğrenciler Maddenin Yapısı ve Özellikleri ile ilgili çıkan soruları görerek soru tipleri hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Bilindiği üzere Maddenin Yapısı ve Özellikleri ünitesi 2. Dönem yapılan TEOG Sınavlarında yer almaktadır. Bugüne kadar yapılan 2 TEOG Sınavı ve 2 Mazeret sınavında toplam 16 tane Maddenin Yapısı ve Özellikleri sorusu sorulmuştur. Üniteyle ilgili olarak her sınavda 4 tane sorusu yer almıştır. Cevap anahtarını da altta bulabilirsiniz.

Fen Bilimleri Çıkmış Sorular Arşivi

Fen Bilimleri Çıkmış Sorular Arşivi

Maddenin Yapısı ve Özellikleri Çıkmış Sorular testi ünitenin tamamı ile ilgili olarak çıkan soruları kapsamaktadır. Çıkmış sorular testini alttaki İndirilebilir Dosyalar bölümünden bilgisayarınıza pdf olarak indirebilirsiniz.

8 .Sınıf Fen ve Teknoloji Maddenin Yapısı ve Özellikleri TEOGS Çıkmış Sorular

Cevap Anahtarı: 1-C,2-A,3-D,4-B,5-B,6-C,7-D,8-A,9-D,10-B,11-C,12-D,13-D,14-C,15-A,16-C

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Fen Bilimleri Kütle ve Ağırlık İlişkisi Yaprak Testleri başlıklı yazımızda 7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kağıtları, 7. Sınıf Fen Bilimleri Kazanım Testleri ve 7. Sınıf Fen Çalışma Kağıtları İndir hakkında bilgiler verilmektedir.

Google arama terimleri:

  • 8 sınıf maddenin yapısı ve özellikleri çıkmış sorular

İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin