Öğretmenlerin 2016 İller Arası Yer Değiştirme Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından Öğretmenlerin 2016 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu (Başvuru Kılavuzu) yayınlandı.

Duyuruya göre öğretmenlerin 2016 ıılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme takvimi aşağıdaki gibidir:

  • Başvurular 16-22 Haziran 2016 tarihleri arasında alınacaktır.
  • Atamalar 27 Haziran 2016 tarihinde yapılacaktır.
  • İlişik kesme işlemleri 28 Haziran 2016 tarihinden itibaren yapılacaktır.
  • Öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında 22 Haziran 2016 tarihi dikkate alınacaktır.
  • Yer değişikli işlemi yapılan öğretmenlerden en geç 30 Eylül 2016 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

Öğretmenler aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumu tercihi yapacaklardır. 41’inci tercih olarak bir il tercihi yapacaklardır. Ancak 40 tercih tamamlanamadan 41’inci tercih işaretlenemeyecektir.

İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelere zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile tamamlayanlar veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2016 tarihi itibariyle bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar başvurabileceklerdir.

Öğretmenlerin 2016 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan 2016 PYBS Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı başlıklı yazımızda hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin