3. Sınıf Fen Bilimleri Bilinçli Tüketici Konu Anlatımı

CANLILAR DÜNYASINA YOLCULUK

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ

Yaşamımızı devam ettirebilmek için çeşitli ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlarımızı karşılamak için çeşitli kaynaklardan yararlanırız. Örneğin soğuk ve karlı havalarda çizme giymek bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacımızı karşılamazsak hasta oluruz. Çizme ihtiyacımızı karşılayabilmek için paraya ihtiyacımız vardır. Para, sınırlı bir kaynaktır ve tutumlu kullanılmazsa tükenir.

Su Tasarrufu

Su Tasarrufu

Evlerimizde kullandığımız elektrik, su ve doğal ihtiyaçlarımızı karşıladığımız birer kaynaktır. Aydınlatma ve elektrikli aletler için elektrik, temizlik için su, ısınma için doğal gaz kaynak olarak kullanılır. Bu kaynaklar sınırlıdır. Tasarruflu kullanılmadığı zaman tükenir. Tasarruflu kullanmak için, gereksiz yanan lambaları söndürmeli, suyu boş yere akıtmamalıyız.

Elektrik ve Su Tasarrufu Yapma

Elektrik ve Su Tasarrufu Yapma

Sınıf ve okul eşyalarımız da ihtiyaçlarımızı karşıladığımız sınırlı kaynaklardandır. Bunlara zarar vermemeliyiz. Okulumuzdaki ya da evimizdeki sabun, peçete, kolonya gibi malzemeleri ihtiyacımız kadar kullanmalı boşa harcamamalıyız.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Fen Bilimleri Işık Nasıl Yayılır? Konu Anlatımı başlıklı yazımızda 5.Sınıf Fen Bilimleri Ders Notu, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Google arama terimleri:

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin