8. Sınıf Canlılar ve Enerji İlişkileri Çıkmış Sorular – TEOGS

8. Sınıf Fen Bilimleri dersi 6. Ünite: Canlılar ve İlişkileri  ile ilgili TEOG Sınavlarında çıkmış soruları bir araya getirdiğim pdf dosyasını indirerek öğrencilerinize çözdürebilirsiniz. Öğrenciler Canlılar ve Enerji İlişkileri ile ilgili çıkan soruları görerek soru tipleri hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Bilindiği üzere Canlılar ve İlişkileri ünitesi 2. Dönem yapılan TEOG Sınavlarında yer almaktadır. Bugüne kadar yapılan 2 TEOG Sınavı ve 2 Mazeret sınavında toplam 17 tane Canlılar ve Enerji İlişkileri  sorusu sorulmuştur. Üniteyle ilgili olarak 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılındaki ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılındaki sınavlarda  4-5 soru sorulmuştur. Bu nedenle 2. Dönem TEOG Sınavında ağırlığı olan bir ünitedir. Cevap anahtarını da altta bulabilirsiniz.

Canlılar ve İlişkileri Çıkmış Sorular testi ünitenin tamamı ile ilgili olarak çıkan soruları kapsamaktadır. Çıkmış sorular testini alttaki İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR bölümünden bilgisayarınıza pdf olarak indirebilirsiniz.

8 .Sınıf Fen ve Teknoloji Canlılar ve İlişkileri TEOGS Çıkmış Sorular

Cevap Anahtarı:1-B, 2-C, 3-D, 4-C, 5-A, 6-A, 7-C, 8-D, 9-C, 10-A, 11-D, 12-A, 13-B, 14-A, 15-D, 16-B, 17-B

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf Maddenin Halleri ve Isı Çıkmış Sorular – TEOGS başlıklı yazımızda 8. Sınıf 5. Ünite Çıkmış Sorular, 8. Sınıf Çıkmış Sorular ve 8. Sınıf TEOG Fen ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Google arama terimleri:

  • 2016 2017 teog fen konuları
  • 8 sınıf insanda üreme büyüme ve gelişme sorulari
  • canlılar ve ilişkileri 8 sınıf çıkmış sorular

İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin