8. Sınıf Canlılar ve Enerji İlişkileri Çıkmış Sorular – TEOGS

8. Sınıf Fen Bilimleri dersi 6. Ünite: Canlılar ve Enerji İlişkileri  ile ilgili TEOG Sınavlarında çıkmış soruları bir araya getirdiğim pdf dosyasını indirerek öğrencilerinize çözdürebilirsiniz. Öğrenciler Canlılar ve Enerji İlişkileri ile ilgili çı soruları görerek soru tipleri hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Bilindiği üzere Canlılar ve Enerji İlişkileri ünitesi 2. Dönem yapılan TEOG Sınavlarında yer almaktadır. Bugüne kadar yapılan 2 TEOG Sınavı ve 2 Mazeret sınavında toplam 17 tane Canlılar ve Enerji İlişkileri  sorusu sorulmuştur. Üniteyle ilgili olarak 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılındaki ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılındaki sınavlarda  4-5 soru sorulmuştur. Bu nedenle 2. Dönem TEOG Sınavında ağırlığı olan bir ünitedir. Cevap ını da altta bulabilirsiniz.

Canlılar ve Enerji İlişkileri Çıkmış Sorular testi ünitenin tamamı ile ilgili olarak çıkan soruları kapsamaktadır. Çıkmış sorular testini alttaki İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR bölümünden bilgisayarınıza pdf olarak indirebilirsiniz.

8 .Sınıf Fen ve Teknoloji Canlılar ve Enerji İlişkileri TEOGS Çıkmış Sorular

Cevap Anahtarı:1-B, 2-C, 3-D, 4-C, 5-A, 6-A, 7-C, 8-D, 9-C, 10-A, 11-D, 12-A, 13-B, 14-A, 15-D, 16-B, 17-B

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf Maddenin Halleri ve Isı Çıkmış Sorular – TEOGS başlıklı yazımızda 8. Sınıf 5. Ünite Çıkmış Sorular, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Google arama terimleri:

  • 2016 2017 teog fen konuları
  • 8 sınıf insanda üreme büyüme ve gelişme sorulari
  • canlılar ve enerji ilişkileri 8 sınıf çıkmış sorular

İNDİRİLEBİLİR DOSYALAR

İlginizi Çekebilir!

Abone ol
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin